Kandyzowana skórka pomarańczowa

Kandyzowana skórka pomarańczowa

Do świąt już nieco ponad tydzień. Najwyższy czas pomyśleć o ich kulinarnej stronie i rozpocząć pierwsze przygotowania. Kandyzowaną skórkę pomarańczową z powodzeniem można zakupić w sklepie, ale moim zdaniem nie może się równać z tą przygotowaną własnoręcznie.

Składniki:

  • 4 pomarańcze
  • szklanka wody
  • szklanka cukru

Pomarańcze dokładnie myjemy i obieramy ze skórki. By kawałki miały jednolity kształt najlepiej pomarańcze naciąć na ćwiartki. Skórki przekładamy do naczynia, zalewamy zimną wodą i moczymy przez dobę, kilka razy zmieniając wodę. Po tym czasie skórki przekładamy do garnka, zalewamy zimną wodą i gotujemy ok. 5 minut. Wodę odlewamy, a skórki studzimy.

Z ostudzonych skórek usuwamy albedo – białą, wewnętrzną część skórki, która nadaje jej gorzki smak. Tak przygotowane skórki kroimy w paski i wrzucamy do gotującego się syropu – woda i cukier. Możemy dodać też kilka goździków. Będzie bardziej aromatyczna. Wszystko gotujemy do czasu aż powstanie gęsty syrop a skórka będzie szklista (40-50 minut).

Kandyzowana skórka pomarańczowa

Skórki wykładamy na kratkę i zostawiamy do wyschnięcia. Najlepiej na całą noc. Jak widać na zdjęciach ja kroję skórkę w takie grubsze paski. Dzięki temu później mogę pokroić je zarówno kosteczkę jak też w cienkie paski w zależności w jakiej formie będę jej akurat potrzebować. Skórki przechowujemy w lodówce w szczelnie zamkniętym słoiku.  Oczywiście możemy wykorzystać je do świątecznych wypieków i nie tylko.

Skórki z powodzeniem można pozostawić również w syropie i używać np. jako dodatek do herbaty.

Kandyzowana skórka pomarańczowa

Jeżeli podoba Ci się wpis Kandyzowana skórka pomarańczowa polub nas na facebooku i śledź naszego bloga na bieżąco! :)


Składniki:  ,