Monthly Archives Listopad 2012

Ekspresowa pizza Nigelli

Pizza Nigelli

Na ten przepis natknęłam się w jednym z programów Nigelli i muszę przyznać, że jest to dość ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają sposobu na szybkie zaspokojenie głodu własnoręcznie przygotowanym posiłkiem ;). Przygotowanie ciasta polega tylko na wymieszaniu składników, a całą potrawę możemy przygotować w jakieś 30 minut! Nie jest to co prawda taka prawdziwa pizza, sama Nigella nazywa ją „pizzą bez ciasta”. Faktycznie spód przypomina bardziej omlet, ale jak dla mnie pomysł świetny!

Czytaj dalej »

Ryżowa sałatka z tuńczykiem

Ryżowa sałatka z tuńczykiem

Za oknem – jesienna szaruga. Taka pogoda nie nastraja najlepiej. Cóż, jedynym wyjściem jest chyba szukanie pocieszenia w jedzeniu :). Ostatnio zagościła u nas pewna sałatka, która jest banalnie prosta, niezbyt kosztowna i zapewne zrobię ją jeszcze nie raz :).

Czytaj dalej »

Podsumowanie akcji „Nakarm się studencie”

Dzisiaj mniej o gotowaniu, a więcej o sprawach organizacyjnych. Trzy dni temu zakończyła się akcja pt. Nakarm się studencie. Przyznamy szczerze, że nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zainteresowania (pewnie dlatego, że to była pierwsza nasza akcja kulinarna). Cieszy nas to bardzo i dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się do zabawy. Liczby mówią same za siebie:

369 przepisów dodanych przez ponad 100 blogerów :). Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i spokojnie można stworzyć specjalną książkę kucharską dla studenta na cały rok akademicki :). Wszystkie przepisy na szybki obiad i nie tylko możecie znaleźć pod tym adresem.

Z racji setnego wpisu (!!) na naszym blogu, zmieniamy (po raz kolejny) szatę graficzną. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba :).

Czytaj dalej »