Monthly Archives Kwiecień 2014

Kurczak panierowany w kuskusie

Kurczak panierowany w kuskusie

Im bardziej w powietrzu czuć wiosnę tym mocniej odczuwam ochotę na świeże warzywa. Sałaty mogłabym jeść codziennie. Myślę, że po świętach wiele osób tak ma. Kurczak panierowany w kuskusie na sałacie to świetny pomysł na lekki posiłek. Polecamy! My jedliśmy już nie raz, nie dwa…

Czytaj dalej »

Wokół wielkanocnego stołu

Dekoracje stołu wielkanocnego

Święta pod względem kulinarnym to dość pracowity czas dla „gotujących”. Odkurzamy stare przepisy, testujemy nowe, a ostatecznie zwykle wszystkiego jest dwa razy więcej niż potrzeba, niż członkowie rodziny w ogóle są w stanie zjeść. Kiedyś myślałam, że moja mama jest najbardziej zmęczoną osobą przy stole. Że te dni przygotowań – planowanie, gotowanie itp. są wielkim wysiłkiem. Z czasem, kiedy zaczęłam więcej czasu poświęcać na pomoc w kuchni zrozumiałam, że osoba, która gotuje jest najbardziej szczęśliwą osobą przy stole. Gotujemy w dużej mierze dla innych. Jest to wyraz najlepszych uczuć jakie mamy dla drugiej osoby. Nie chodzi przecież o to by coś ugotować, schować dla siebie, a reszta niech sobie radzi. Cóż byłoby z takiego gotowania? Największą radością i satysfakcją jest wspólny posiłek i zadowolenie bliskich. Przynajmniej ja tak mam.

Czytaj dalej »

Jajka faszerowane pieczarkami

Jajka faszerowane pieczarkami

W wielkanocnym menu królują przede wszystkim jajka. Głównie faszerowane. A mogą być z różnym nadzieniem – warzywnym, drobiowym a nawet rybnym. Dzisiaj prezentujemy Wam przepis na jajka faszerowane pieczarkami. Klasyka w najlepszym wydaniu. W końcu musiały i do nas na bloga zawitać ;).

Czytaj dalej »

Wiosenne postanowienia ;)

Wiosenne postanowienia ;)

Nadeszła wiosna, niebawem temperatury znacznie wzrosną, zrzucimy kurtki i trzeba będzie pokazać trochę ciała. Ciała, którego niekiedy jest troszkę więcej niż przed zimą… Wiosna to chyba ten okres w roku kiedy jesteśmy zmotywowani najbardziej, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Tłuszczyk nagromadzony przez zimę zaczyna wówczas mocno przeszkadzać i najchętniej pozbylibyśmy się go jak najszybciej. Też tak mam niestety ;(. Zimowy tryb życia nie wpłynął dobrze na moją figurę. Kaloryczne potrawy, siedząca praca i brak ruchu zrobiły swoje – 3 kg w plecy...

Czytaj dalej »

Drugi sezon TopChef Polska

TopChef Polska

Na Polsacie od miesiąca nadawany jest drugi sezon kulinarnego show TopChef. Śledzę zmagania kolejnych kucharzy walczących o tytuł najlepszego szefa kuchni w każdym odcinku. No, może poza jednym, który mi umknął. Nie powiem – czekałem na drugą edycję, ponieważ pierwsza przebiła MasterChefa. Jednak z każdym kolejnym odcinkiem entuzjazm opadał jak makaron spaghetti wrzucony do gotującej się wody. Odcinki oglądam praktycznie dla zasady, a Aga już sobie odpuściła i w tym czasie oddaje się kulinarnym lekturom. Nie przeszkadzają jej nawet tzw. „pipy”, które w tym programie nader często się pojawiają ;).

Czytaj dalej »