Kategoria Napoje

Zielona herbata z grejpfrutem

Zielona herbata z grejpfrutem

Orzeźwiający napój z arbuza

Orzeźwiający napój z arbuza

Arbuz w większości składa się z wody i jest świetnym materiałem na orzeźwiający napój. Nieoceniony przy tak wysokich temperaturach…

Czytaj dalej »

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Zielone smoothie czyli niskokaloryczny, pełen witamin napój z zielonych warzyw i owoców. To kolejna nowość, którą staram się wprowadzić do naszego menu, gdyż jest to świetny sposób, by przemycić do organizmu trochę owoców i warzyw. Początkowo myślałam, że będzie to napój dla zdrowia, ale jak się okazuje również dla smaku. Składniki smoothie możemy dowolnie łączyć. Ważne, by pojawiły się zielone warzywa liściaste, które powinny stanowić ok. 50 %. Są one źródłem chlorofilu, który świetnie wpływa na nasz organizm, oraz wielu składników mineralnych. Warzywa liściaste stanowią więc swego rodzaju bazę, ale by smoothie było smaczniejsze dodajemy owoce, które naturalnie dosładzają napój i również dostarczają nam wielu witamin. Samo zdrowie ;).

Czytaj dalej »

Czekolada na gorąco

Czekolada na gorąco

Nie sądziłam, że o tej porze roku w połowie maja, będę polecać Wam coś rozgrzewającego. A jednak… Szybki, prosty przepis na gorącą czekoladę. Idealna na pogodę, jaką mamy za oknem w ostatnich dniach.

Czytaj dalej »

Kawa mrożona w lodami orzechowymi

Kawa mrożona w lodami orzechowymi

Staram się nie pić kawy, ale bardzo ją lubię. W dniach tzw. niemocy jest nieoceniona. Choć znam osoby (patrz → Mateusz), które nie mogą znieść nawet jej zapachu. Ja od czasu do czasu ładuję baterie tym właśnie napojem. Latem w wersji „ice” nie tylko pobudza, ale i orzeźwia. Przygotowanie trwa minutę, no może dwie :).

Czytaj dalej »