Dzień pod znakiem pizzy

„Nigdy więcej nie tknę pizzy” – tak zawsze mówię, ale jak tylko minie ból brzucha spowodowany przejedzeniem rozglądam się za kolejnym kawałkiem. Danie, któremu nie sposób się oprzeć, a co najfajniejsze – można je przygotować z własną wersją składników. Dzisiaj robiliśmy pizzę, tzn. ciasto na pizzę według przepisu Pani Basi. Wyszło elegancko – nie za grube, nie za cienkie, dlatego też przedstawiamy Wam ten przepis:

Ciasto na pizzę Basi

Składniki:

  • 5 szkl. mąki
  • 2 szkl. mleka
  • 5dag drożdży
  • 3 łyżki oleju
  • sól, cukier

Drożdże rozpuszczamy w mleku. Na stolnicy wysypujemy pięć szklanek mąki. Z górki, jaka się zrobiła, robimy coś na wzór wulkanu. Do środka powoli wlewamy mleko jednocześnie łyżką zgarniając mąkę. Cały czas trzeba pamiętać o mieszaniu. Później analogicznie postępujemy z olejem. W międzyczasie dodajemy szczyptę cukru i soli. Po dodaniu mleka i oleju zaczynamy ugniatać ciasto (dosypujemy mąki na stolnicę w razie potrzeby), aż otrzymamy jednolitą masę. Gotowe, odstawiamy na chwilę, by spokojnie podrosło. Mamy przygotowane ciasto na pizzę ;). Z tego przepisy wyjdą dwie duże porcje.

W międzyczasie wymyśliliśmy kolejną wersję pizzy i kiedy tylko ją zrobimy, podzielimy się z Wami opinią i przepisem. Ciężko powiedzieć kiedy, bo jak na razie pizzę odstawiamy (mamy dość po dzisiejsze). A może Wy macie jakieś ciekawe przepisy na ciasto lub wersję składników? Czekamy na Wasze przepisy, które chętnie wypróbujemy bądź gotowe przepisy z Waszymi fotkami ;).

Jeżeli podoba Ci się wpis Dzień pod znakiem pizzy polub nas na facebooku i śledź naszego bloga na bieżąco! :)


Składniki:  , , , ,