Cytrynówka

Cytrynówka

Do Sylwestra zostało parę dni i najwyższa pora zacząć się do niego szykować. Dziś chcę się podzielić z Wami fajnym przepisem na pyszną wódkę z cytryn. Robi się szybko i prosto, więc do soboty na pewno będzie gotowa ;).

Składniki:

  • 4 cytryny
  • 1 szkl. cukru
  • 0.5 l spirytusu
  • 0.5 l wody

Na początku dobrze płuczemy cytryny. Obieramy ze skórki, ale ich nie wyrzucamy. Wkładamy do małego garnuszka (najlepiej z dwóch cytryn, bo potem może być gorzki smak), zasypujemy szklanką cukru i wszystko zalewamy wrzątkiem. Przykrywamy (np. talerzem) i odstawiamy w chłodne miejsce na dobę.

Obrane cytryny kroimy w kostkę i przerzucamy do drugiego garnuszka (lub innego głębokiego pojemnika). Zalewamy spirytusem i analogicznie jak ze skórkami – odstawiamy na dobę.

Po dobie zlewamy do jednej butelki. Żeby pozbyć się osadu, przelewamy przez gazę (nie jest droga). Proporcje każdy może sobie sam ustalać – ktoś preferuje mocniejsze, daje więcej spirytusu; słabsze – więcej wody.

Ja swoją cytrynówkę już nastawiłem ;). Jeżeli ktoś z Was zna jakieś inne, ciekawe przepisy na wódki tzw. homemade, piszcie na naszym koncie facebookowym ;).

Jeżeli podoba Ci się wpis Cytrynówka polub nas na facebooku i śledź naszego bloga na bieżąco! :)


Składniki:  , ,